اسانس ایران
عضویت | ورود | وضعیت کاربر: میهمان 
سبد خرید   تعداد: 0
|
قیمت: 0

 
شیر و ارزش غذایی آن...
شیر با ارزش ترین ماده غذایی است و تقریبا تمامی مواد لازم برای رشد و ادامه زندگی انسان را داراست شیر تنها ماده غذایی است ، که می تواند به طور متعادل بیشتر نیازهای غذایی انسان را تأمین کند و به عنوان یکی از مهمترین منابع پروﺗﺌین های حیوانی محسوب می شود و حاوی انواعی از ویتامین های با ارزش و انواعی از مواد معدنی است،که مهمترین آنها کلسیم می باشد، درحضور لاکتوز ، جذب کلسیم به میزان قابل ملاحظه ای بهبود می یابد.
مروری بر امولسیفایر لستین و نقش آن در فراوده های غلات
لستین نام معمول تجاری برای مخلوطی از فسفولیپیدهای یافت شده در دانه های روغنی، زرده تخم مرغ و اندام های حیوانات است. معمول ترین شکل لستین از لوبیای سویا مشتق شده است. روغن های گیاهی دارای مقادیر کمی از فسفوتیدها یا فسفولیپیدهاست. مقدار این ماده در روغن سویا نسبت به سایر روغن ها بیشتر بوده و ممکن است به 4 درصد برسد.
بررسی پدیده بیاتی نان و راه های جلوگیری از آن
مطالعات متعددی در رابطه با راه های جلو گیری از بیاتی نان انجام شده است .بهبود کیفیت پخت نان ، نگهداری در دماهای معین ،بکارگیری ترکیبات شیمیایی نظیر هیدرو کلوئیدها و صمغ ها و بسته بندی نان از این جمله می باشند که در ادامه تشریح می گردد...
۱۰ باور اشتباه درباره شیر
تحمل نکردن لاکتوز در واقع به معنای ناتوانایی بدن در سوخت و ساز و هضم لاکتوز یا همان قند شیر است. اما این دلیل نمی‌شود که افراد حساس به لاکتوز از هیچ محصول لبنی استفاده نکنند! پنیر موتزارلا، چدار، پنیر سوئیسی و پنیر کهنه تقریبا بدون لاکتوز هستند. علاوه بر این، می‌توان از ماست نیز استفاده کرد، زیرا ماست باکتری‌های زنده‌ای دارد که به سوخت و ساز لاکتوز کمک می‌کند. اگر بدنتان به هیچ‌وجه قابلیت تحمل لاکتوز را ندارد، می‌توانید از شیر بدون لاکتوز استفاده کنید یا قبل از مصرف شیر چند قطره آنزیم لاکتوز به آن اضافه کنید که این آنزیم در بعضی داروخانه‌ها قابل دسترسی است.
خواص خرمالو
يك متخصص تغذيه گفت: «خرمالو» سرشار از آب و بتاکاروتن است ، چنانچه اين ويتامين به مقدار کافي به بدن نرسد، نه تنها قدرت بينايي کم مي شود بلکه باعث خشن شدن پوست و شکننده شدن ناخن و موها و افت در ميزان هوش و سلامت بدن مي شود.
بادام زمینی
دومين محصول ارزشمند كشاورزي در شهرستان حاصلخيز آستانه اشرفيه بادام زميني يا پسته شامي است ، به طوري كه بسیاری از افراد اين شهرستان را شهر بادام زميني هم مي نامند. بادام زمینی با نام علمی rachis hypogaea A گیاهی است ازتیره نخود ، کوتاه و یکساله که چنانچه ناحیه فاقد یخبندان باشد، ظرفیت چند ساله شدن را دارد.
اهمیّت کنترل خطرات مواد غذایی و برنامه HACCP در تأمین امنیت غذایی
مهمترین ویژگی کیفیت،تضمین سلامت ماده غذایی است. هدف ارگان های دولتی و صنایع غذایی نیز تولید غذای سالم و ایمن و تأمین امنیت غذایی کافی و مطلوب در سطح جامعه می باشد.موضوع تولید غذای سالم تحت الشعاع کنترل کیفیت و تضمین کیفیت قرار دارد. بنابراین تولید مواد غذایی مستلزم طراحی بهداشتی تجهیزات و کارخانه و نیازمند پایبندی مدیریت به دو مقوله ایمنی و کیفیت می باشد.
غنی سازی ماست با کنسانتره پروتئین آب پنیر و امنیت غذایی
آب پنیر دارای لاکتوز و مقدارقابل توجهی املاح است که این دو عامل کاربرد آن را در بسیاری از فراورده های غذایی ناممکن می سازد. کنسانتره پروتئین آب پنیر فراورده ای است که در نتیجه حذف بخشی از لاکتوز و املاح موجود در آب پنیر به دست می آید
مروری بر نقش و اهمیّت آب پنیر در بهبود کیفیت نان
دلیل محدودیت مواد غذایی بویژه مواد پروتئینی، امروزه بسیاری از محققین توجه خود را به استفاده بهینه از مواد غذایی نظیر استفاده از ضایعات مواد غذایی معطوف نموده­اند. آب پنیر یک فراورده جانبی حاصل از تولید پنیر سفید است که بدلیل دارا بودن مواد مغذی با ارزش بویژه پروتئین­های سرم از ارزش غذایی بالایی برخوردار است.
فساد در گوشت
در اکثر موارد فساد مواد غذایی همکاری یا رقابت بین ارگانیسم ها روی لاشه آنها موثر است. چنانچه شرایط برای تمام میکروارگانیسم ها مناسب باشد معمولا باکتریها سریعتر از مخمرها و مخمرها سریعتر از کپک ها رشد خواهند کرد. در صورتی مخمرها بر باکتریها فائق می آیند که تعداد آنها زیاد بوده و یا شرایط روی باشد که از رشد باکتریها جلوگیری شود و یا کپک ها زمانی می تواند غالب شوند که شرایط برای آنها بهتر از باکتری ها و یا مخمرها باشد.
کفیر یعنی چه؟
کفیر از کلمه ترکی”کیف” (Kef) به معنای احساس خوب گرفته شده است.دلیل این نامگذاری احساس خوبی است که بعد از مصرف این ماده به فرد دست میدهد.
ایمنی مواد غذائی و بیماریهای ناشی از غذا در جهان
ایمنی مواد غذائی از بخشهای مهم سلامت جامعه بوده و امروزه دولتها به دلیل افزایش مشكلات ناشی از ایمنی مواد غذائی و به منظور ...
پي آمدهاي آلودگي غذا و سلامت
بشر از دير باز با بيماري هايي مواجه بود ه است كه از طريق غذا و مواد غذايي دربدن ايجاد مي شده اند. به اين گروه...
از کپک موادغذایی چه می‌دانیم؟
برای خیلی از ما پیش آمده که حتی وقتی غذا یا میوه‌ای را در یخچال نگهداری کردیم، باز هم کپک زده و ...
بستن پنجره